ARAn johtokunta

Valtioneuvosto on asettanut ARAn johtokunnan toimikaudelle 1.11.2019-31.10.2023.

 
Puheenjohtaja

  • Timo Reina, varatoimitusjohtaja, Kuntaliitto

Varapuheenjohtaja

  • Mari Vaattovaara, professori

Jäsenet

  • Timo Heinonen, kansanedustaja
  • Petri Honkonen, kansanedustaja
  • Riitta Myller, kansanedustaja
  • Lauri Lehtoruusu, asiamies, Suomen opiskelija-asunnot SOA ry
  • Hanna Markkula-Kivisilta, pääsihteeri, Pelastakaa Lapset ry
  • Matti Rautiola
  • Jouni Hynynen, it-asiantuntija, ARA (henkilöstön edustaja)

 
Pysyvä asiantuntija

  • Sanna Pälsi, apulaisjohtaja, Valtiokonttori

 

Julkaistu 1.11.2014 klo 8.00, päivitetty 5.2.2020 klo 13.54